O MNĚ

Vystudovala jsem obor Cizí jazyky pro komerční praxi - anglický a německý jazyk. Během studia jsem byla na Erasmu v Portugalsku na univerzitě v Aveiru, kde jsem studovala anglickou a německou literaturu a stylistiku. Při vysoké škole jsem si také přivydělávala jako lektorka v jazykové škole a po státnicích jsem se učení začala věnovat naplno. V roce 2019 jsem úspěšně složila cambridgeskou zkoušku First. Nyní mám sedmiletou praxi s výukou cizích jazyků.

Jak jsem se naučila anglicky?

Anglicky jsem se začala učit na základní škole, ale až na střední škole ve mně angličtina vyvolala opravdu zájem a začala jsem sledovat americké filmy, seriály a Youtube videa a doma se učila gramatiku z učebnice pro samouky a internetu. Po nějaké době jsem rozuměla téměř všemu, co v seriálech zaznělo, ale vůbec jsem netrénovala mluvení, tak jsem se dostala do bodu, kdy jsem rozuměla rodilým mluvčím, ale nedokázala říct souvislou větu. Vše se změnilo na Erasmu v Portugalsku, kde jsem se po dvou měsících neustálých chyb a každodenního boje, plynule rozmluvila.

Do Portugalska se ráda vracím, ale ráda objevuji i jiné země. Kromě cestování mezi mé záliby také patří cizí jazyky - zdokonaluji se v němčině a mám základy portugalštiny. Ve svém volném čase často vyrážím do přírody nebo na výlet po hradech a zámcích, kromě toho ráda vařím, čtu, sleduji seriály a Youtube, a poslouchám podcasty - většinou v angličtině nebo němčině.

Proč učím?

Ráda pomáhám lidem k dosažení jejich cílů v angličtině a ta nejlepší odměna pro mě je, když student svého cíle dosáhne. Také ráda pomáhám studentům se rozmluvit a získat jazykové sebevědomí.

V dnešní době znalost angličtiny zjednodušuje život a dodává svobodu - lidé, kteří umí plynule anglicky se nebojí hlásit na pracovní pozici, kde je znalost tohoto jazyka podmínkou, nejsou nijak omezeni při cestování nebo nemusí čekat na titulky filmů a seriálů nebo překlady knih atd. A já ráda pomáhám studentům na jejich cestě za lepší angličtinou a tím pádem jednoduššímu životu.V případě jakéhokoliv dotazu o výuce se na mě neváhejte obrátit.

Budu se těšit!

VÝUKA ANGLIČTINY PETRA POTŮČKOVÁ
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!